Sunday, October 30, 2016

Uued õpilaspiletid - Head või halvad

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis võeti kasutusele uudne tehnoloogia, millega on võimalik kontrollida õpilaste kohalolekut koolis. Huvitav on teada, millised on selle uuenduse positiivsed ja negatiivsed küljed ning kas uus süsteem teeb õpilaste elu lihtsamaks või hoopis vastupidi.

Kaardi registreerimine klassi ruumides võiks muuta õpetaja töö lihtsamaks, kui ei peaks enam puudujaid märkima, vaid lihtsalt vaatama, kes on ennast registreerunud. Aga see, et igas klassiruumis oleks andur, on alles tuleviku idee ja teema.

Kahjuks on igal positiivsel asjal on olemas ka negatiivne pool. Kui kooli siseneb korraga mitu õpilast ning kõik registreerimiseks taskutest või kottidest oma kaarte otsima hakkavad, kipub tekkima ummik ja trügimine, mille käigus võivad väiksemad õpilased kukkuda ja viga saada. Samuti on probleemiks, et  paljud õpilased ei viitsi hommikul vara kaarti otsida ja uksel teistega võidu sahkerdada ning kõnnivad seepärast andurist lihtsalt mööda.


Probleemi võib lahendada see, kui muuta anduri asukohta- ehk oleks mõttekas see paigutada hoopiski garderoobi lõppu. Kui õpilane on riided garderoobi pannud ning suuremast rahvamassist mööda pääsenud, siis on aega kaart registreerida ning liikuda edasi klassi poole. 

Artikli autor: JanarV