Monday, November 14, 2016

Lindgreni lood ärkasid ellu

Neljapäeval, 10. novembril toimus Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis karneval teemal „kaks kärbest ühe hoobiga“ millel osalesid kooli kolmandate klasside õpilased.
Karnevali mõte oli, et saaks tutvuda mugavalt ja lõbusalt mitmete Astrid Lindgreni raamatutega. Kolmandate klasside õpilased pidid lugema läbi raamatud: „Pipi Pikksukk“ , „Vahtramäe Emil“ ja „Karlsson katuselt“. Peale raamatu läbilugemist pidid õpilased koostama näidendi, mida nad esitasid karnevalil. Iga klass tegi ühe raamatu kohta näidendi ja see aitas ka teistel klassidel erinevate Astrid Lindgreni raamatutega tutvuda. 
Karnevali kostüümid olid seotud raamatu tegelastega. Ehk siis õpilased veetsid karnevalil aega näidendi kostüümides.
Karnevalil toimus lisaks näidenditele veel mitmeid muid huvitavaid üritusi. Lapsi tuli lõbustama Pipi. Pipiks oli riietunud õpetaja Maie Lepiku tütar Kadri. Härra Nilssoniks oli riietatud Kadri väike laps. Pipi juhtis üritust ja jagas nõuandeid. Hiljem toimus kõigi laste rõõmuks disko ja jagati kommi.
Küsitledes 3b klassi õpilasi ütlesid nad, et olid üritusega rahul ja meeldis väga. Eriti meeldis neile see, et seal sai mängida, näidelda, marssida, tantsida ja lihtsalt lõbutseda koos Pipiga. 3d klassijuhataja Kaarin Kaeval väitel toimus kõik ilusti. Etteasted olid suurepärased. Üritusel oleks ka piisanud väiksemast ajast kui 2h, sest lapsed tüdinevad kiirelt ühel kohal istumisest ja ka endal tekib väsimus. Öeldi, et kindlasti plaanitakse veel teha erinevaid karnevale ja taolisi üritusi. Jääme juba huviga ootama.Piltide autor: Marje Nurk

No comments:

Post a Comment