Saturday, March 4, 2017

Kui lumi pole punane, siis ta värvitakse punaseks

1.märtsil käisid 11.b ja 12.klassid kinos Artis, vaatamas  Aljona Suržikova dokumentaalfilmi „Lumi punasel lagedal“. Film rääkis sellest, kuidas aastal aastal 2009 hakkasid Sochis ettevalmistused Sochi 2014 Olümpiamängudeks. Valitsus valis koha ja kedagi ei huvitanud, mis saab väikesest eestikeelsest külast ja kaunist loodusest.
Film oli julm ja otsekohane lugu inimestest, kes olid sunnitud loobuma oma erakordsusest, oma kodudest, mida nad olid aastatega üles ehitanud ja maast, mida olid juba mitu pere põlvkonda harinud. Neil ei olnudki võimalust võidelda võimude ja mitme ametnike kihiga, kes nägid nende ainulaadses külas ainult numbreid ja õigeid tuuleroose.

Režissöör oli kogunud materjali 7 aastat ja sellest valmis 46 minutiline teos. Kaadrid olid väga erinevad, oli palju positiivseid hetki: Laulupidu, eestikeelne laulukoor, millega inimesed püüdsid säilitada ja pärandada eesti keelt, esines mitmeid rusuvaid ja väga emotsionaalseid momente: vanurid olid kindlad, et nad surevad enne Olümpiamänge ja ei näegi, miks nende imeline, lausa muinasjutuline maa tehti külmaks ja tühjaks. Kõik need hetked kokku moodustasid ühe harmoonilise ja traagilise töö, mis on kindlasti väärt vaatamist ja annab üsna palju mõtlemisainet igaühele.
 Foto, artikkel: Agnia 

No comments:

Post a Comment