Monday, June 5, 2017

Õpilased kohtusid Einsteiniga. (Peaaegu..)

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi õpilased klassidest 10.a, 10.b ja 11.a käisid lõpureisl Hollandi pealinnas Amsterdamis. Amsterdamis veedeti kaks päeva, mil külastati maailmakuulsat Van Gogh muuseumi ning Madame Tussaudi vahakujude muuseumi. Mõlemal päeval oli õpilastel vabaaeg, et iseseisvalt tutvuda linna võludega.
Amsterdamis elab umbes 800 000 elanikku, aga linn on sälitanud väikelinna õhkkonna. Tolerantne õhustik, kaunis Hollandile iseloomulik arhitektuur ja läbi linna looklevad kanalid on peamine põhjus, miks Amsterdam on populaarne külalistele kui ka kohalikele. Oletatavasti vabastati linna ala mere alt alles 10. sajandi lõpul. Amsterdam tekkis 13. sajandil kalurikülana. Amsterdami mainitakse esmakordselt 27. oktoobril 1275, kui tammi ümbruskonna elanikud vabastati tollimaksudest sildade ületamisel ja lüüside läbimisel ning seda loetakse linna sünnipäevaks. Amsterdam kasvas tänu kaubandusele Hansa liidu linnadega kiiresti ja 16. sajandi alguseks oli Amsterdam juba Hollandi suurim linn. Kaheksakümneaastase sõja käigus saavutas Holland iseseisvuse ja Amsterdam sai selle pealinnaks.

Madame Tussaudi muuseum avati esimest korda 1970. aastal. Seal said õpilased aega veeta koos vahast tippsportlastega nagu Rafael Nadal, David Beckham, Lionel Messi, poplauljatega nagu  Elvis PresleyBob MarleyMichael JacksonRobbie Williams,  BeyoncéAdeleJustin Bieber,  Taylor SwiftAriana Grande, maailmakunsti suurtegijatega nagu Albert EinsteinPablo Picasso, Salvador Dali või superkangelastega nagu Kapten Ameerika, Raudmees, Hulk ja Ämblikmees. Kõik kuulsused olid nende loomulikes suurustes ja olekutes.
Tutvu ülejäänute kuulsustega aadressil: https://drive.google.com/open?id=0B9BrkaNmMHovYll4ejRCYXFSMGs

Artikkel ja pildid: Reinhard

No comments:

Post a Comment