Tuesday, May 23, 2017

Päev väljaspool klassiruume

17. mail toimus meil koolis iga-aastane projektipäev, mil 7. klass kaitseb oma uurimistöid ja ülejäänud lähevad oma klassidest välja.
Sellel aastal käis 10. a klass vanalinnas jalutamas ning üht põnevat ülesannet täitmas. Nimelt sai igaüks endale ühe objekti, millest ta pidi 5 minutit rääkima ja seostama seda Indrek Hargla ajaloolise kriminaalromaaniga “Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus”.
Selleks, et kõik saaksid rääkida, startis kaks rühma, kellel olid ühesugused teemad. Mõlemad grupid alustasid enda õppekäiku Vabaduse välakult, kuid erineval kellaajal ja erinevate juhendajatega ning suundusid erinevas suunas. Kella üheksase rühma eesotsas oli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Irene Artma ning kella kümnese omas ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Indrek Läns.
Enda koostatud ekskursiooni käigus said õpilased teada, mis oli linna mõiste keskajal, kuidas toimus linnade kujunemine Eestis, mis on linnaõigus, kust sai linn oma nime, kus ja kuidas valitseti Tallinna, saadi ülevaade püha Katariina kloostrist ja kirikust ning muudest Tallinna kirikutest, Tallinna gooti arhitektuurist ja kaupmehe elamust, munga ja nunna ordudest, Hansa liidust ja Vanast turust, Suurgildist ja selle hoonest, Taani kuninga aiast ja Neitsitornist, Toompea lossist, Paksust Margareetast ja Kiek in de Kökist, Mustpeade vennaskonnast ja selle majast, Tallinna linnamüürist ja kaitserajatistest, Rae vanglast ja keskaegsetest karistustest ning muidugi ka Raeapteegist, milles tegutses Indrek Hargla romaani peategelane Melchior.

Artikkel: Anneli K.

No comments:

Post a Comment