Sunday, May 21, 2017

Roheline kohvik esimesel korrusel

Kooli esimese korruse koridoris, kokanduse klassi ees, võis maikuu 16. kuupäeval märgata sagimist, kostus raha kõlinat ja kiidusõnu. Kõike seda põhjustas vahetundide ajal tegutsenud taimetoidu kohvik, mis see aasta tegutses Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi taimetoidu päeva raames. Välimuselt tagasihoidlik hõrgutiste laud pakkus huvi paljudele, uudistamas käisid ka koolimeedia esindajad.
Kohviku tegevus toimus Õpilasesinduse aktiivsete noorte algatusel, kes seadsid kohviku üles ning valmistasid ka seal müügiks olnud suupisted. Mõeldes valitud toitumisega õpilastele, kellele paraku sageli koolisööklast õiget toitu ei leidu, tekkis idee taimetoitu pakkuvast kohvikust. Kohvik kandis nime Taimetoidu kohvik, mis andis möödujatele mõista kohviku ja sealsete kaupade olemuse. Maitsvaid suupisteid valmistasid kokku neli õpilast, kuid tegusaid noori leidus veel, kellele jagati muid ülesandeid, näiteks palade müümine kassas. Kohvikut oli võimalik külastada kokku koguni neljal pikal vahetunnil.
Pilk heideti ka kohviku tagumistesse ruumidesse ehk uuriti, milline oli toiduga tegelejate jaoks taimetoidu valmistamine ja sellega seonduvad mured. Selgus, et taimetoidu hõrgutiste valmistamine ei olnudki eriti keeruline, peamiseks erinevuseks teiste Õpilasesinduse kohvikute suupistete ja kõne all oleva kohviku suupistete vahel peeti palade sisu. Taimetoidu kohviku toitudest ei sisaldanud ükski liha ning mitmed olid ka muna ja piima vabad, mis toiduvalmistamise aspektist tähendas lihtsalt nende toiduainete asendamist või kasutamata jätmist. Raskusi ei valmistanud isegi õigete toiduainete leidmine, kuna kõik vajaminev oli tavalisest toidupoest kättesaadav.
Kohviku lettidelt kadusid kõige kiiremini valikus olnud magusad brownie-d, populaarsuselt teiseks müügihitiks kujunes jahutav smuuti. Rõõmuga saab kõneleda ka külastajate mitmekesisusest - maitsavaid hõrgutisi ostsid nii õpilased kui ka õpetajad.

Õpilasesinduse esindaja nentis, et selline taimetoidu kohviku projekt on plaanis teostada ka järgneval õppeaastal ja loodetavasti õnnestub seda laiendada ka kooli sööklasse.Rohkem pilte aadressil https://goo.gl/R4ydtE

Artikkel: Sandra V. ja Sandra P.

Fotograaf: Sandra P.
No comments:

Post a Comment